Samsung EF-BX130 22.1 cm (8.7″) Flip case White
32.11€
Book Cover for Galaxy Tab A11
18 in stock
Description
Two ways to stand. Twice the freedom.
Whether you’re catching up on your favourite shows in landscape mode or tackling a productive day in portrait mode, the Book Cover ensures that your tablet adjusts to your needs. Embedded magnets make it easy to fold it into an origami-like stand in two different viewing angles.
Sturdy outside, safe inside
Take your tablet along with confidence, knowing it is wrapped in a protective cover designed to keep your device safe. The cover offers defense against minor bumps and unforeseen scratches, giving your tablet the care and protection it deserves.
Additional information
| Weight | 0.0000 kg |
|---|---|
| Maximum screen size | 22.1 cm (8.7") |
| Brand | Samsung |
| Condition | Default |
| Case type | Flip case |
| Product main colour | White |
| Brand compatibility | Samsung |
| Stand mode | Yes |
| Width | 129.3 mm |
| Depth | 13.5 mm |
| Height | 214.2 mm |
| Weight | 206 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compatibility | Galaxy Tab A11 |
| Number of stand modes | 2 |
| Packaging content | Book Cover, Leaflet |




















