Samsung Anti-Reflecting Screen Protector for Galaxy Tab S11 Ultra
29.78€
Anti-Reflecting Screen Protector for Galaxy Tab S11 Ultra
94 in stock
Description
Safeguard your screen
The Anti-Reflecting Screen Protector provides an additional layer of protection against scratches on Galaxy Tab S11 Ultra .
Quick installation for your convenience
Install the screen protector like a pro. Simply use the applicator to accurately align it to your device. You can easily remove trapped bubbles or dust from your screen with the included squeegee, cloth and dust removal sticker.
Additional information
| Weight | 0.0000 kg |
|---|---|
| Screen protector type | Anti-glare screen protector |
| Brand | Samsung |
| Condition | Default |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab S11 Ultra |
| Maximum screen size | 37.1 cm (14.6") |
| Product colour | Transparent |
| Weight | 25 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Cleaning cloth | Yes |
| Frame type | Frameless |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Width | 222.4 mm |
| Depth | 0.3 mm |
| Height | 322.4 mm |





